P1100386Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy po raz kolejny organizuje coroczne spotkania dla seniorów pn. „Dzień Seniora”. Pierwsze spotkanie w 2017 roku odbyło się 17 września w miejscowości Szydłowice.Do świetlicy wiejskiej przybyli seniorzy z miejscowości: Błota, Myśliborzyce i Szydłowice aby wspólnie obchodzić swoje święto.

Imprezę oficjalnie rozpoczął Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy Pani Alicja Jakimowska, którzy przywitali i złożyli seniorom najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności i udanej zabawy. Podczas imprezy wójt gminy wręczył najstarszym seniorom Pani Danucie Abel i Panu Piotrowi Drozd z Szydłowic dyplomy, upominki i życzenia długich lat zdrowia. W trakcie części artystycznej nadszedł czas na poczęstunek i wzniesienie toastu za Seniorów. Obchodom Dnia Seniora towarzyszyły również tańce przy zespole „Bożenki” pod kierownictwem Pana Jana Sowy, wspólne śpiewanie piosenek i przyśpiewek z lat swojej młodości. Każdy z przybyłych Seniorów otrzymał od organizatorów w podziękowaniu za przybycie słodki upominek.

Dzień Seniora to wyjątkowy czas podczas którego wszyscy Seniorzy mogą się ze sobą spotkać, porozmawiać, wspominać dawne jak i teraźniejsze czasy. Jest to czas zwrócenia uwagi społeczeństwa na ludzi starszych, na ich troski i problemy.

Organizując „Dzień Seniora” Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy pragnie podziękować Seniorom za przybycie oraz pokazać, że o Nich pamiętamy. Dlatego życzymy Wam Drodzy Seniorzy więcej takich okazji do zabawy i byście nigdy nie tracili pogody ducha.