Gminny Ośrodek Kultury

w Lubszy

DSC 0081W dniu  11 października 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubszy odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Janem Grzegorczykiem autorem wielu książek m.in. „Każda dusza to inny świat”, „Góra albo jak wyżebrać niebo i człowieka”, „Skrawek nieba” , „Puszczyk”, „Trufle”, „Adieu”, „Święty i błazen, zbioru opowiadań „Niebo dla akrobaty”.  

To już szóste spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

 Jan Grzegorczyk związany jest z dominikańskim miesięcznikiem „W drodze”, wcześniej publikował felietony w „Przeglądzie sportowymPodczas spotkania pisarz opowiedział czytelnikom o swoich książkach oraz wielkiej i niezwykłej przyjaźni z Romanem Brandstaetterem, który to przepowiedział mu jego przyszłość literacką. Od wielu lat Jan Grzegorczyk przyjaźnił się również z charyzmatycznym Ojcem Janem Górą. Jak sam autor powiedział, że to dzięki Ojcu Górze napisał książkę o Bożym miłosierdziu. Bowiem siostry ze zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego zwróciły się z prośbą do Ojca Jana Góry aby napisał książkę o siostrze Faustynie i ich zgromadzeniu. Ojciec Jan Góra powiedział, że zna takiego pisarza Jana Grzegorczyka który zrobi to lepiej. Wieloletnia przyjaźń z Ojcem Janem Górą zaowocowała wspólnie napisanymi książkami: „Skrawek nieba albo o Ojcu i Królu” oraz „Ryba to znaczy Chrystus”.

Na spotkaniu okazało się, że Jan Grzegorczyk nie tylko posiada talent pisarski ale również muzyczny, który zaprezentował czytelnikom śpiewając piosenki i grając na gitarze. Podczas spotkania czytelnicy mieli możliwość zakupu książek autora, z którego bardzo chętnie korzystali.
Spotkanie zakończyło się wpisem pisarza do kroniki i  złożeniem autografów na swoich powieściach.