IMG 0884Dobiegły już końca długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież ferie zimowe. Pozostawiły one miłe wspomnienia, które zostaną w pamięci na długo.

Podczas tegorocznych ferii na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji i zajęć przygotowanych w świetlicach i bibliotekach, nie zabrakło warsztatów technicznych, plastycznych, sportowych oraz bibliotecznych. W pierwszym tygodniu trwania ferii zimowych w kalendarzu wypadło bardzo ważne święto dla każdego wnuka i wnuczki czyli Dzień Babci i Dziadka. Dlatego wśród zajęć znalazły się warsztaty plastyczno-techniczne podczas, których dzieci i młodzież przygotowywali laurki i kwiaty z bibuły. Wszystkim sprawiło to wielką radość, każdy włożył wiele pracy w wykonanie jak najładniejszej laurki i kwiatka. W dniu 19.01.2018 r. na świetlicach wiejskich odbyły się spotkania z babcią i dziadkiem z okazji ich święta. Dzieci i młodzież zaprezentowali krótkie przedstawienie z wierszykami i piosenkami dla babć i dziadków. Przygotowane przez opiekunów świetlic dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz składały życzenia. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są to spotkania i chwile spędzone razem z wnukami.

W bibliotekach odbywały się zajęcia promujące czytelnictwo pn. „Spotkanie z książką – zimowe opowieści”. Zajęcia miały na celu popularyzację książki, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci, zapoznanie z literaturą dziecięcą. W trakcie zajęć czytano dzieciom opowiadania i wiersze związane tematycznie z zimą, a później przeprowadzone zostały konkursy, zagadki i łamigłówki związane z bohaterami zimowych opowieści.

W trakcie drugiego tygodnia ferii odbyły się na każdej świetlicy turnieje sportowe, podczas których dzieci i młodzież rywalizowały ze sobą w rozgrywkach tenisa stołowego, bilarda oraz w grach planszowych.

W dniu 23.01.2018 r. odbyła się wycieczka do kina Helios w Opolu na bajkę pt. „Paddington 2”. Z tej formy spędzenia czasu wolnego skorzystało 86 dzieci z całej gminy. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.

Na zakończenie ferii zimowych w dniu 26.01.2018 r. w Domu Ludowym w Lubszy odbyła się zabawa karnawałowa, którą poprowadził Wodzirej Bartosz. Zabawie towarzyszyły liczne gry i zabawy m.in. bitwa na kulki, rozplątanie poplątanego kłębka włóczki. Wiele radości sprawiła dzieciom wspólna zabawa, konkursy i integracja między świetlicowa. Po wyczerpujących tańcach i zabawach dzieci otrzymały poczęstunek w postaci soków, ciastek, popcornu. Dzieciom bardzo spodobały się zabawy z Wodzirejem Bartoszem, który sprawił, że wszystkie wróciły do domów zmęczone, ale zadowolone.