PICT0313W dniu 24 października 2018 r w Bibliotece Publicznej w Kościerzycach w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie autorskie z Sabiną Waszut, autorką, poetką i propagatorką śląskiej kultury.

Pisarka jest autorką śląskiej sagi, której pierwszy tom to jej debiutancka powieść ,,Rozdroża” , która została nominowana do Nagrody Literackiej Europy Środkowej ,,Angelus’’. Na festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach książka zdobyła nagrodę główną kategorii Pióro, dla najbardziej poruszającej polskiej powieści roku 2014. Autorka napisała i wydała dalsze losy bohaterów ,,Rozdroży”: ,,W obcym domu” oraz ,,Zielony Byfyj’’. Pisarka jako jedna z nielicznych opisała w swoich książkach problematykę oraz życie rodzin na górnym Śląsku w okresie przed i po II wojnie światowej.
W trakcie spotkania autorka opowiadała zgromadzonym o  tym jak napisała swoją pierwszą książkę,  skąd czerpie pomysły do nowych powieści oraz przyznała się również, która z napisanych książek jest jej najbliższa. Pani Sabina Waszut to  sympatyczna , bardzo miła  i serdeczna osoba. Zebrane panie miały wiele pytań na które autorka chętnie odpowiadała.
Spotkanie zakończyło się wpisem autorki do kroniki i  złożeniem autografów na swoich powieściach.