DSC 0737Dzień Seniora to szczególne święto, ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.

Jednocześnie seniorzy to ludzie aktywni w swoim środowisku, którzy kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu. Na zaproszenie Wójta Gminy Lubsza Pana Bogusława Gąsiorowskiego do Publicznego Gimnazjum w Kościerzycach w dniu 17 listopada 2018 roku przybyli seniorzy z miejscowości Kościerzyce.

Rozpoczynając uroczystość Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy Pani Alicja Jakimowska przywitali i złożyli seniorom najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności oraz udanej zabawy. Podczas imprezy seniorom przygrywał zespół Bożenki, a wśród zaproszonych gości była sołtys wsi Kościerzyce oraz radna powiatowa i radna gminy.

Podczas imprezy wójt gminy wręczył najstarszym seniorom Pani Henryce Ignatowicz oraz Panu Zygmuntowi Gaczyńskiemu dyplomy, upominki i kwiaty a także złożył życzenia długich lat zdrowia i wszelkiej pomyślności. W trakcie części artystycznej seniorzy śpiewali pieśni ludowe i przyśpiewki, a także skorzystali z ciepłego poczęstunku oraz kawy i ciasta. Obchodom Dnia Seniora towarzyszyły również tańce. Każdy z przybyłych Seniorów otrzymał od organizatorów w podziękowaniu za udział w uroczystości słodki upominek.

Dzień Seniora to wyjątkowy czas podczas którego wszyscy Seniorzy mogą się ze sobą spotkać, porozmawiać, wspominać dawne jak i teraźniejsze czasy. Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy serdecznie dziękuje Wam drodzy Seniorzy za przybycie. Życzymy Wam więcej takich okazji do zabawy i byście nigdy nie tracili pogody ducha oraz zawsze chętnie korzystali z uroczystości, które dla Was organizujemy.