DSC 1017     06.01.2019 r. w Lubszy  po raz drugi odbył się  Orszak Trzech Króli.  Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. pod przewodnictwem ks. Józefa Melera proboszcza parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubszy.

Po mszy św. wszyscy uczestnicy prowadzeni przez gwiazdę betlejemską, chorągwie i przy akompaniamencie akordeonu przemaszerowali ulicami Lubszy w barwnym korowodzie do „ żywej szopki”, zbudowanej przez parafian, aby złożyć pokłon małemu dzieciątku. W szopce zagościła Święta Rodzina  z dzieciątkiem oraz zwierzęta, które sprawiły wielką radość wszystkim dzieciom i dorosłym. Z dachu szopki anioł głosił śpiewem radosną nowinę.  Wśród uczestników orszaku nie mogło zabraknąć Trzech Króli, którzy jechali bryczką,  jak również  archaniołów wraz z aniołkami, pastuszków, Heroda, śmierci, diabełków, strażaków  oraz mieszkańców Lubszy i okolicznych miejscowości. Uczestnikom orszaku zostały rozdane  korony, śpiewniki  i naklejki.

Po uroczystym pokłonie Trzech Króli wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na koncert kolęd, ciepły posiłek i słodki poczęstunek do Domu Ludowego w Lubszy, gdzie mogliśmy wysłuchać utworów w wykonaniu: dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mąkoszycach oraz zespołu Bożenki.

Organizatorem Orszaku był Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy wraz z Parafią pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubszy.
       Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób pomogły w zorganizowaniu Orszaku. W szczególności podziękowania kierujemy w stronę :
Proboszcza Ks. Józefa Melera, Pani Anny Łowkis, Pani Beaty Frąckowiak, Państwa Grażyny i Jana Sowa, dzieci i rodziców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Mąkoszycach, zespołu Bożenki, strażaków OSP w Lubszy, Pana Eugeniusza Muchy,  Pana Bernarda Bilińskiego, osób, które upiekły ciasta na poczęstunek.

Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym na Orszak.