DSC 1339Gminny  Przegląd Zespołów Jasełkowych – Jasełka 2019 organizowany corocznie przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy  to uroczystość, która  ma zawsze swój niepowtarzalny świąteczny nastrój, jest inna niż pozostałe, dostarcza wielu pięknych wrażeń i wzruszeń.

W tym roku Jasełka zorganizowane zostały w Domu Ludowym w Lubszy w dniu 15 stycznia.  Wśród choinek pojawiły się biblijne postacie związane z przyjściem Pana Jezusa na świat. Tuż obok nich oglądaliśmy ludzi ze współczesnego świata szukających sensu życia. To były bardzo mądre przedstawienia, które skłaniały  do refleksji i zatrzymania się na chwilę w tym, „zabieganym” świecie. Podczas prezentacji artystycznych nie zabrakło kolęd i pastorałek wykonanych przez zespoły szkolne  i przedszkolne a także wymownych gestów jak  dzielenie się  opłatkiem ze wszystkimi gośćmi przybyłymi na Jasełka. Wśród gości, których powitał Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski oraz Dyrektor GOK w Lubszy Pani Alicja Jakimowska, znaleźli się Radni Gminy Lubsza oraz Dyrektorzy Zespołów Szkolno-Przedszkolnych.

Podsumowania Gminnego Konkursu Zespołów Jasełkowych – Jasełka 2019 dokonała komisja konkursowa w składzie: Pani Iwona Doszna, Pani Bernadeta Krzyżanowska oraz Pan Wojciech Jagiełłowicz.

W kategorii zespołów szkolnych równorzędne  I miejsca otrzymały: Szkoła Podstawowa w Lubszy, Czepielowicach, Mąkoszycach oraz Szkoła SPSK w Michałowicach.

W kategorii zespołów przedszkolnych również równorzędne pierwsze miejsca otrzymały: Przedszkole Mąkoszyce, Kościerzyce i Lubsza.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu dzieci i nauczycieli w przygotowanie pięknych prezentacji, mogliśmy jeszcze raz choć na chwilę poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, za co serdecznie wszystkim dziękujemy.