IMG 4261Szeroki wachlarz zajęć realizowanych w placówkach świetlic i bibliotek Gminy  Lubsza od 28 stycznia w ramach programu Ferie 2019 jest uzupełnieniem oferty kulturalnej Gminnego Ośrodka Kultury  w Lubszy.

Harmonogram przewidzianych atrakcji jest różnorodny i zawiera wiele ciekawych propozycji zarówno zajęć plastycznych, technicznych jak i literackich w bibliotekach.

W minionym tygodniu w środę w świetlicy wiejskiej w Lubszy dzieci uczestniczyły w warsztatach Retrogames związanych z historią gier komputerowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu przeciwdziałania alkoholizmowi dzieci z Gminy Lubsza bardzo chętnie wzięły udział  w konkursie plastycznym pn.: ,, Pomysłowy bałwan – portret”. Regulamin konkursu dopuszczał wykonanie przez uczestnika jednej przestrzennej pracy w formacie A3 dowolną techniką. Do biura Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy wpłynęło 50 prac, z których komisja wyłoniła łącznie 33 laureatów. Prace zostały wykonane w świetlicach w:  Lubszy, Michałowicach, Raciszowie, Mąkoszycach, Dobrzyniu, Czepielowicach, Błotach, Piastowicach oraz Szydłowicach. W piątek w Domu Ludowym w Lubszy odbyła się zabawa karnawałowa dla wszystkich dzieci z gminy podczas której dzieci bawiły się  i prezentowały piękne kostiumy. Transport na zabawę oraz poczęstunek zapewniał Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy. Na zakończenie balu karnawałowego dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym pn.: Pomysłowy bałwan odebrały drobne upominki. Wszystkich zainteresowanych pracami dzieci zapraszamy na wystawę, którą będzie można obejrzeć do końca lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy.

Na dzień 4 luty zaplanowano teatrzyk dla dzieci  pdt.: ,, Czarnoksiężnik z krainy Oz” w wykonaniu krakowskich aktorów Teatru Blaszany Bębenek.

Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy informuje, że udział we wszystkich organizowanych atrakcjach dla dzieci jest całkowicie nieodpłatny.