IMG 4628W poniedziałek, 20 maja, w Domu Ludowym w Lubszy odbyło się spotkanie z Romanem Pankiewiczem autorem 5 najnowszych książeczek dla dzieci opowiadających o zawodzie: strażaka, ratownika medycznego, listonosza, żołnierza i policjanta.

Pisarz spotkał się z uczniami klas pierwszej, drugiej i trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Lubszy oraz z przedszkolakami z grupy średniaków i starszaków z Publicznego Przedszkola w Lubszy. Wszystkich przybyłych powitała Pani Alicja Jakimowska dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy. Podczas spotkania autor w ciekawy sposób opowiadał o zawodach przebierając się za strażaka, policjanta, listonosza, żołnierza i ratownika medycznego. Dzieci były zaangażowane w spotkanie poprzez dialog z pisarzem. Chętnie kończyły rymy do czytanych zwrotów z książek z uwagą przyglądając się kolejnym przeobrażeniom autora, który prezentował oryginalne stroje i rekwizyty towarzyszące poszczególnym grupom zawodowym. Po spotkaniu chętni mogli zakupić książeczki oraz otrzymać autograf od naszego gościa, który w  najbliższym czasie planuje poszerzenie serii książek dla dzieci o nowe zawody. Pisarz znany jest czytelnikom naszej biblioteki jako autor książek podróżniczych o Islandii, Rosji i Niemczech. Odwiedził nas również rok temu z książką „Polski żywioł”.