Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy zaprasza do  zapoznania się z ofertą zajęć wakacyjnych specjalnie przygotowanych  dla dzieci i młodzieży w celu zagospodarowania czasu wolnego. Wiele różnorodnych warsztatów, atrakcji i dobrej zabawy czeka podopiecznych, którzy wezmą udział w zajęciach zorganizowanych w świetlicach i bibliotekach wiejskich.

W ramach programu Wakacje 2019 w świetlicach gminy Lubsza przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji zajęć jednorazowych i warsztatów stałych. Nie zabraknie również sportowej rywalizacji, treningów i wycieczek.  Świetlice zapraszają swoich wychowanków już od 7 roku życia.

W pierwszej połowie lipca w placówkach organizowane będą warsztaty ekologiczne i enkaustyczne w ramach których, powstaną woskowe i naturalne obrazy roślin i zwierząt  Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

W dniu 5 lipca zapraszamy do udziału w integracyjnej zabawie z okazji powitania lata na placu przy basenie w Lubszy. Wśród atrakcji nie zabraknie sportowych konkurencji drużynowych, warsztatów udzielania pierwszej pomocy, gier i zabaw przygotowanych przez OSP i pracowników GOK w Lubszy, pokazu sprzętu strażackiego, malowania twarzy, warsztatów balonowych i waty cukrowej.

W ofercie wakacyjnej znajduje się również wyjazd na basen w Brzegu, zwiedzanie  Zamku Piastów Śląskich oraz zajęcia edukacyjne z policją, żandarmerią wojskową i zakładem karnym a wszystko w ramach Pikniku na Florydzie w dniu 10 lipca.

We wtorek 14 lipca zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolorowym rajdzie rowerowym zakończonym na parkingu leśnym pomiędzy Lubszą i Lubiczem. Kolory lata to obowiązkowe element ubrania dla uczestników rajdu i edukacyjnego spotkania z leśnikiem.

Miesiąc lipiec to również czas  przygotowań do Międzyświetlicowego Turnieju ,, Mały olimpijczyk”, który odbędzie się 26 lipca na boisku sportowym w Dobrzyniu.  Przy współpracy z LZS Victoria Dobrzyń turniej będzie wzbogacony o dodatkowe konkurencje sportowe oraz ocenę wykwalifikowanej kadry. Zachęcamy do sportowej rywalizacji wszystkich chętnych do uczestnictwa w rozgrywkach oraz do prac w przygotowaniach transparentu i hasła dopingującego drużynę.

W drugiej połowie lipca zapraszamy również do naszych bibliotek na cykl warsztatów poświęconych bajkom terapeutycznym. W opowiadaniach przygotowanych przez bibliotekarzy świat widziany jest z dziecięcej perspektywy. Głównym zadaniem warsztatów jest nauka przezwyciężania i redukowania lęku u dzieci oraz radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, które często towarzyszą naszym dzieciom.

Wszystkie zajęcia organizowane przez GOK w Lubszy są bezpłatne i realizowane we wszystkich placówkach z wyjątkiem zajęć z roboklocków, które  planowane są w drugiej połowie lipca.  Warsztaty ,,Roboklocki” pobudzają myślenie przestrzenne i konstruktorskie, rozwijają umiejętności matematyczne, wydłużają czas koncentracji uwagi, kształtują wytrwałość i cierpliwość w dążeniu do celu a przede wszystkim łączą dobrą zabawę z nauką.

Chętnych do udziału w zajęciach świetlicowych w miesiącu lipcu zapraszamy po bliższe informacje do opiekunów świetlic i bibliotek, którzy dysponują aktualnym planem zajęć. Harmonogram zajęć wakacyjnych zostanie zamieszczony na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy (www.goklubsza.pl). Na wszelkie zaplanowane wyjazdy takie jak Piknik na Florydzie  pierwszeństwo mają dzieci, które będą miały największą frekwencję obecności na zajęciach odbywających się w świetlicach. Zapisy na wycieczki odbywać się będą u opiekunów świetlic. Każde dziecko biorące udział w wycieczce musi dostarczyć kilka dni przed planowanym wyjazdem podpisaną zgodę rodziców oraz swój pesel niezbędny do ubezpieczenia.

Zapraszamy wszystkich korzystających z usług naszych świetlic do zapoznania się z regulaminem działalności naszych placówek.  Dodatkowe informacje udzielają pracownicy GOK w Lubszy: Pani Dominika Drozd, Pani Joanna Leja, pod numerem telefonu: 77 411 86 16 codziennie  w godzinach od 7.00 do 15.00.