IMG 4713          Za nami trzy tygodnie wakacji tymczasem w świetlicach i bibliotekach Gminy Lubsza trwają zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach realizacji corocznego programu organizacji czasu wolnego dla dzieci.

Podopieczni świetlic uczestniczą w różnego typu warsztatach: plastycznych, technicznych, sportowych i kulinarnych. Nie brakuje również gier planszowych, zajęć z enkaustyki oraz warsztatów ekologicznych.

Tegoroczne ,,Wakacje 2019” w świetlicach rozpoczęły się Piknikiem z Ochotniczą Strażą Pożarną z Lubszy, Mąkoszyc i Michałowic. Impreza integracyjna na placu przy basenie w Lubszy zapewniła atrakcje przygotowane przez strażaków oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy. Wśród nich odbyła się prezentacja umundurowania bojowego, wozów strażackich   i ich odpowiedników –modeli. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy oraz instruktaż postępowania w nietypowych sytuacjach. Dla najmłodszych oferowano malowanie buziek i modelowanie balonów. Wszystkie dzieciaki na zakończenie imprezy dostały watę cukrową i popcorn. Wielu wrażeń dostarczyła również wycieczka  w dniu 10 lipca w ramach ,, Pikniku na Florydzie” do Jednostki Wojskowej w Brzegu, Zamku Piastów Śląskich i na basen. Dzieci pod fachowym okiem wojskowych i policjantów zostały oprowadzone po jednostce wojskowej, poznały wyposażenie oraz pojazdy wojskowe i policyjne. Ogromną frajdą dla dzieci było spędzenie kilku minut w radiowozie policyjnym, przejazd łodzią po jeziorze czy PTS-em. Wizyta dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w rajdzie rowerowym na parking leśny położony pomiędzy miejscowością Lubsza i Lubicz. Wielką atrakcją było zaproszenie pracownika Nadleśnictwa w Brzegu Pani Magdaleny Wincer, która zorganizowała dzieciakom zajęcia edukacyjne, które nie pozwalają dzieciom się nudzić a wręcz przeciwnie rozbudzają u nich ciekawość i abstrakcyjne myślenie.

Spotkania w bibliotece to kolejna atrakcja dla podopiecznych i  przede wszystkim nauka poprzez zabawę z książką. Dzieci przekonały się o tym w dniu 18 lipca podczas zajęć bibliotecznych z elementami biblioterapii w trakcie których omawiane były bajki terapeutyczne dotyczące problemów, które dotykają najmłodszych. W czasie zajęć dzieci  chętnie brały udział w dyskusji, wykonywały rysunki do przeczytanych bajek oraz brały udział w grach i zabawach integracyjnych.

Oferta wakacyjna Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy to świetna zabawa o czym można się przekonać oglądając fotorelację z kilku ostatnich zajęć.