IMG 6205Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy po raz kolejny organizuje coroczne spotkania dla seniorów pn. „Dzień Seniora”. W dniu 14 września 2019 roku  imprezę  dla seniorów w Domu Ludowym w Mąkoszycach oficjalnie  rozpoczął Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy Pani Alicja Jakimowska, którzy przywitali i złożyli seniorom najlepsze życzenia  zdrowia, pomyślności, pogody ducha i udanej zabawy.

Podczas imprezy seniorom przygrywał zespół Bożenki. W uroczystości udział wzięli seniorzy z miejscowości Mąkoszyce, Nowy Świat, Roszkowice, Raciszów, Rogalice, Borucice i Tarnowiec.

Podczas imprezy wójt gminy wręczył najstarszym seniorom: Pani Janinie Głowackiej i Panu Antoniemu Derega dyplomy, upominki oraz życzenia długich lat zdrowia. W trakcie części artystycznej nadszedł czas na poczęstunek i wzniesienie toastu za Seniorów.  Obchodom Dnia Seniora towarzyszyły również tańce. Każdy z przybyłych Seniorów otrzymał od organizatorów w podziękowaniu  za przybycie słodki upominek.

Dzień Seniora to wyjątkowy czas podczas którego wszyscy Seniorzy mogą się ze sobą spotkać, porozmawiać, wspominać dawne jak i teraźniejsze czasy. Jest to  czas zwrócenia uwagi społeczeństwa na  ludzi starszych, na ich troski i problemy.

Organizując „Dzień Seniora” Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy pragnie podziękować Seniorom za przybycie oraz pokazać, że o Nich pamiętamy. Dlatego życzymy Wam Drodzy Seniorzy więcej takich okazji do zabawy i byście nigdy nie tracili pogody ducha.