IMG 6426W dniu 29.09.2019 r. Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy  zorganizował coroczne spotkanie dla seniorów pn. „Dzień Seniora”, które  odbyło się w  miejscowości Kościerzyce.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Wójta Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski wraz z Panią Alicją Jakimowską dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy i księdzem proboszczem Adamem Czternastkiem, którzy przywitali zaproszonych gości i złożyli seniorom najlepsze życzenia  zdrowia, pogody ducha, zrozumienia u dzieci, opieki najbliższych oraz  jak największej liczby dni spędzonych wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Podczas imprezy seniorom przygrywał zespół  „Bożenki”. Po części artystycznej nadszedł czas na poczęstunek i wzniesienie toastu za Seniorów. Obchodom Dnia Seniora towarzyszyły również tańce, wspólne śpiewanie piosenek i przyśpiewek z lat młodości naszych Seniorów. Podczas imprezy wójt gminy wręczył najstarszym seniorom: Pani Henryce Ignatowicz i Panu Henrykowi Bider dyplomy, upominki oraz życzenia długich lat zdrowia.

Każdy z przybyłych Seniorów otrzymał od organizatorów w podziękowaniu  za przybycie słodki upominek.

Dzień Seniora to wyjątkowy czas podczas którego wszyscy Seniorzy mogą się ze sobą spotkać, porozmawiać, powspominać dawne jak i teraźniejsze czasy. Jest to  czas zwrócenia uwagi społeczeństwa na  ludzi starszych, na ich troski, problemy.

Organizując „Dzień Seniora” Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy pragnie podziękować Seniorom za ich trudy i życiowe doświadczenie oraz pokazać, że o Nich pamiętamy. Dlatego życzymy Wam Drodzy Seniorzy więcej takich okazji do zabawy i byście nigdy nie tracili pogody ducha.