DSC 0099Dobiegły już końca coroczne spotkania Seniorów z Gminy Lubsza. Tegoroczne „Dni Seniora” przebiegły w miłej atmosferze wspólnych spotkań, podczas których nie mogło zabraknąć wspólnych śpiewów, rozmów, opowiadań.

W dniu 26 października 2019 r.  w Domu Ludowym w Lubszy odbyło się spotkanie dla seniorów organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Lubsza Bogusława Gąsiorowskiego, Księdza Józefa Melera proboszcza parafii Lubsza, Pani sołtys i radnego.

Imprezę oficjalnie  rozpoczął Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy Pani Alicja Jakimowska, którzy przywitali  seniorów i złożyli im najlepsze życzenia  zdrowia, pomyślności, pogody ducha i udanej zabawy. Podczas imprezy wszystkim zaproszonym przygrywał zespół Bożenki. W uroczystości udział wzięli seniorzy z miejscowości Lubsza i Piastowice.

Podczas imprezy wójt gminy wręczył najstarszym seniorom: Pani Marii Dmytruszyńskiej i Panu Franciszkowi Januszek dyplomy, upominki oraz życzenia długich lat zdrowia. W trakcie części artystycznej nadszedł czas na poczęstunek i wzniesienie toastu za Seniorów.  Obchodom Dnia Seniora towarzyszyły również tańce i śpiewy przy akompaniamencie Pana Jana Sowy.   Każdy z przybyłych Seniorów otrzymał od organizatorów w podziękowaniu  za przybycie słodki upominek.

Dzień Seniora to wyjątkowy czas podczas którego wszyscy Seniorzy mogą się ze sobą spotkać, porozmawiać, wspominać dawne jak i teraźniejsze czasy. Jest to  czas zwrócenia uwagi społeczeństwa na  ludzi starszych, na ich troski i problemy.

Organizując „Dzień Seniora” Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy pragnie podziękować Seniorom za przybycie oraz pokazać, że o Nich pamiętamy. Dlatego życzymy Wam Drodzy Seniorzy więcej takich okazji do zabawy i byście nigdy nie tracili pogody ducha.