„Kultura u Seniora – kalejdoskop działań” trwa w najlepsze

Data publikacji:

Stu seniorów z Gminy Lubsza bierze udział w projekcie „Kultura u Seniora – kalejdoskop działań”, który realizuje Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy, przy finansowym wsparciu Fundacji PZU.
Każdy z uczestników projektu otrzymał bezpłatne materiały, z których w cyklach miesięcznych wykonuje określone prace plastyczne. Seniorzy przygotowywali już kartki świąteczne oraz wianki wiosenne. Wszystkie prace naszych seniorów możemy obejrzeć na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy oraz na profilu facebooka. W miesiącu maju uczestnicy projektu tworzą „diamentowe obrazy”. W następnych miesiącach na Seniorów czekają kolejne zadania plastyczne, a także możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z fizjoterapeutą, dietetykiem, psychologiem, czy leśnikiem.
Projekt „Kultura u Seniora – kalejdoskop działań” potrwa do listopada br., a podczas uroczystego zakończenia jego uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Celem przedsięwzięcia jest urozmaicenie dnia powszedniego przebywających w domach osób starszych, przeciwdziałanie ich samotności i braku zajęć dodatkowych.

 

Polecamy

Polecane serwisy internetowe.