Dni Seniora trwają w najlepsze

Data publikacji:

Kolejne Dni Seniora odbywają się w gminie Lubsza. Po Kościerzycach, najstarsi mieszkańcy z terenu gminy bawili się w świetlicach wiejskich w Mąkoszycach, Dobrzyniu i Michałowicach – i to nie tylko z tych miejscowości, ale i okolicznych wsi. Na każdym spotkaniu przybyłych wita Bogusław Gąsiorowski, wójt gminy Lubsza. Podkreśla, że po przerwie spowodowanej pandemią, seniorzy licznie spotykają się w kolejnych miejscowościach.
Podczas Dni Seniora zebrani bawią się przy muzyce działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy zespołu „Bożenki”. Jedynie w Dobrzyniu seniorom zamiast tej grupy czas umilał zespół „Leśne Echo” z Brzeskiego Centrum Kultury, który zresztą powstał w lubszańskim GOK-u. W trakcie spotkań na ich uczestników czekają również konkursy, wręczane są tez upominki dla najstarszej seniorki i seniora obecnych na sali. Na zebranych czeka również poczęstunek.
Dni Seniora organizuje GOK w Lubszy. W listopadzie br. odbędą się jeszcze dwa spotkania – w Lubszy i Czepielowicach. Na Dni Seniora zapraszani są wszyscy mieszkańcy gminy Lubsza mający powyżej 65 lat (łącznie ponad 1.600 osób).

 

Polecamy

Polecane serwisy internetowe.