Dni Seniora w Lubszy zakończone

Data publikacji:

Tegoroczne Dni Seniora organizowane na terenie gminy Lubsza dobiegły końca. Ich ostatnim akordem było spotkanie zorganizowane 19 listopada br. w Czepielowicach. Wcześniej, począwszy od 25 września br., najstarsi mieszkańcy gminy bawili się na Dniach Seniora w Kościerzycach (szkoła) oraz w świetlicach wiejskich w Mąkoszycach, Michałowicach, Dobrzyniu, a także Domu Ludowym w Lubszy. W każdym z tych miejsc spotykali się seniorzy z danej i okolicznych miejscowości. W sumie zaproszenia otrzymało ponad 1600 osób – wszyscy mieszkańcy gminy Lubsza powyżej 65 roku życia.
Dni Seniora odbywały się z inicjatywy i pod patronatem wójta gminy Lubsza Bogusława Gąsiorowskiego, który uczestniczył w każdym spotkaniu. – Cieszę się, że po pandemicznej przerwie możemy się znowu widzieć w takim gronie – mówił.
Podczas spotkań seniorzy tańczyli i śpiewali przy akompaniamencie zespołu „Bożenki”, działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy (który z kolei zapewnił organizacyjna obsługę imprez). Tylko w Dobrzyniu grał zespół „Leśne Echo”, który powstał w lubszańskim GOK-u, a obecnie występuje pod szyldem Brzeskiego Centrum Kultury. Podczas spotkań nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku oraz konkursów, a najstarsza seniorka oraz senior obecni na sali w danym dniu otrzymywali z rąk wójta Bogusława Gąsiorowskiego okolicznościowe upominki.
Seniorzy zgodnie twierdzili, że tego typu spotkania są potrzebne i powinny być kontynuowane w następnych latach.

 

Polecamy

Polecane serwisy internetowe.