Jesienne spotkania seniorów w ramach projektu ,,Kultura u Seniora – kalejdoskop działań”

Data publikacji:
Wrzesień dla uczestników projektu ,, Kultura u Seniora – kalejdoskop działań” to miesiąc obfitujący w wiele różnorodnych i interesujących spotkań oraz warsztatów. Jednym z nich były warsztaty enkaustyczne zrealizowane w świetlicy w Lubszy i Czepielowicach. Tematem przewodnim zajęć było wykonanie jesiennych obrazów poprzez topienie woskowych kredek. Technika ta pozwala seniorom na poprawę ruchomości dłoni, a przede wszystkim podczas pracy wycisza i uspokaja. Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy zrealizował sześć spotkań warsztatowych zaczynając od letnich woskowych kwiatów, elementów dekoracyjnych, a kończąc na jesiennych brzozach i grzybach. Ten etap projektu został rozszerzony z jednych zajęć do sześciu spotkań, ponieważ zainteresowanie seniorów było bardzo duże, a Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy dzięki własnym środkom finansowym jako organizator projektu dołożył wszelkich starań, aby uczestnicy byli usatysfakcjonowani.
Kolejne działanie projektowe to warsztat psychologiczny z Panem Michałem Kwiatkowskim o stresie, skutkach jego działania oraz niwelowaniu jego działania w życiu codziennym. Spotkanie zostało zorganizowane w piątek 16 września w Domu Ludowym w Lubszy. Uczestnicy skierowali wiele pytań do prowadzącego, który udzielał wyczerpujących porad i odpowiedzi. Seniorzy aktywnie uczestniczyli w całej prelekcji a na koniec wykonywali odstresowujące gniotki.
W najbliższym czasie prowadzone będą kolejne działania projektowe – warsztaty z fizjoterapeutą i dietetykiem, wypalanie w drewnie, martwa natura na płótnie i warsztaty sznurkowe.
Projekt „Kultura u Seniora – kalejdoskop działań” potrwa do listopada br., a podczas uroczystego zakończenia jego uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Projekt jest sfinansowana przez Fundację PZU. Jego realizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy.

Polecamy

Polecane serwisy internetowe.