Kolejne dzieła Seniorów z gminy Lubsza

Data publikacji:

Kolejne prace plastyczne wykonują Seniorzy, którzy biorą udział w projekcie sfinansowanym przez Fundację PZU – ,, Kultura u seniora – kalejdoskop działań” realizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy. Tym razem najstarsi mieszkańcy gminy Lubsza tworzyli z wykorzystaniem techniki zwanej enkaustyką polegającą na stosowaniu farb w spoiwie z wosku pszczelego. Te piękne dzieła powstawały m.in. podczas zajęć w świetlicach wiejskich w Szydłowicach, Błotach i Dobrzyniu. Wskazówki, w jaki sposób należy korzystać z ww. techniki plastycznej, na miejscu przekazywała Seniorom p. Dominika Drozd, instruktorka GOK-u w Lubszy.
Projekt „Kultura u Seniora – kalejdoskop działań” skierowany jest do stu najstarszych mieszkańców gminy. Każdy z nich otrzymał bezpłatne materiały plastyczne i w cyklach miesięcznych wykonuje określone prace. Seniorzy przygotowywali już kartki świąteczne, wianki wiosenne i diamentowe obrazy. Na uczestników projektu czekają kolejne zadania plastyczne, a także możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z fizjoterapeutą, dietetykiem, psychologiem, czy leśnikiem.
Projekt „Kultura u Seniora – kalejdoskop działań” potrwa do listopada br., a podczas uroczystego zakończenia jego uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Celem przedsięwzięcia jest urozmaicenie dnia powszedniego przebywających w domach osób starszych, przeciwdziałanie ich samotności i braku zajęć dodatkowych.

Polecamy

Polecane serwisy internetowe.