„Kultura u Seniora – działamy razem” – kolejne atrakcje

Data publikacji:

W ostatni czasie miały miejsce kolejne atrakcje dla najstarszych mieszkańców gminy Lubsza. Uczestnicy projektu „Kultura u Seniora – działamy razem” m.in. byli w brzeskim kinie, w którym świetnie bawili się podczas seansu komedii „Teściowie 2”. – Muszę przyznać, że pierwszy raz w życiu dzisiaj byłam w kinie – mówiła jedna z uczestniczek, a takich osób było kilka.
Z kolei w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy seniorzy brali udział w warsztatach bibliotecznych, które prowadziły panie bibliotekarki z GOK-u. Nie zabrakło także różnorodnych gier logicznych, jak chociażby kalambury, które pobudzają do kreatywnego i twórczego myślenia.
Natomiast w świetlicy wiejskiej w Lubiczu uczestnicy projektu uczestniczyli w spotkaniu z panem Andrzejem Millerem, pasjonatem gier planszowych, który w przystępny sposób opowiadał i prezentował ciekawe gry, w które seniorzy ochoczo grali. Co istotne, te gry pozostają własnością GOK-u i będą udostępniane w poszczególnych świetlicach wiejskich na terenie gminy Lubsza.
Projekt „Kultura u Seniora – działamy razem” potrwa do stycznia 2024 r.
Tegoroczna, kolejna już edycja projektu finansowana jest przez Fundację PZU. Jego opiekunem i realizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy.

Polecamy

Polecane serwisy internetowe.