„Kultura u seniora” w Lubszy cieszy się sporym zainteresowaniem

Data publikacji:

Trzecia edycja projektu pt. „Kultura u seniora – działamy razem” powoli dobiega końca. W grudniu 2023 r. oraz w styczniu br. nastąpiła kumulacja zajęć i warsztatów, w których chętnie wzięli udział mieszkańcy gminy Lubsza. Podsumowanie projektu zaplanowano na koniec stycznia.

W ciągu ostatnich tygodni seniorzy z Lubszy mogli skorzystać m.in. z warsztatów świątecznych, artystycznych, czy zajęć rozrywkowych z grami planszowymi w roli głównej. W tym czasie tworzyli ekologiczne choinki, bombki, dekoracje świąteczne, koszyki i lampiony.

– „Zajęcia z grami planszowymi pod okiem instruktora potrwają jeszcze przez kilka miesięcy we wszystkich świetlicach na terenie gminy Lubsza. Do tej pory z tegorocznej edycji projektu skorzystało ponad 110 seniorów, a dodatkowym atutem jest to, że mogą uczestniczyć w zajęciach ze swoimi wnukami. Podsumowanie projektu odbędzie się 31 stycznia w Domu Ludowym w Lubszy. Atrakcji z pewnością nie zabraknie, natomiast całość zwieńczy wystawa prac wykonanych w trakcie dotychczasowych warsztatów, wręczenie dyplomów i nagród, a także występ artystyczny oraz słodki poczęstunek” – mówi Sławomir Mordka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy, który projekt realizuje, a koordynatorem i opiekunem przedsięwzięcia jest Dominika Drozd. Zadanie odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU. Niewykluczone, że ze względu na duże zainteresowanie możliwa będzie kontynuacja projektu w roku bieżącym.

Polecamy

Polecane serwisy internetowe.