Orszak i finał jasełek w Lubszy

Data publikacji:

W Lubszy, jak co roku 6 stycznia przeszedł Orszak Trzech Króli. Rozpoczął się po mszy św. w miejscowym kościele. W orszaku uczestniczyli m.in. ksiądz proboszcz Józef Meler oraz wójt Lubszy Bogusław Gąsiorowski.
Uczestnicy korowodu przeszli wokół miejscowego parkingu i udali się do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie na wszystkich czekał gorący poczęstunek.

Po nim zebranym zaprezentowały się w świątecznym repertuarze dzieci działające w kółku muzycznym GOK, którym akompaniował ich opiekun Jan Sowa.

Następnie miał miejsce finał organizowanego przez lubszański GOK Gminnego Przeglądu Zespołów Jasełkowych. Odbywał się on w dwóch kategoriach: przedszkola oraz szkoły podstawowe. Komisja konkursowa w ostatnich tygodniach oceniała popisy młodych artystów podczas przedstawień w ich macierzystych placówkach oświatowych. Natomiast 6 stycznia publiczności zaprezentowali się zdobywcy pierwszych miejsc w obu kategoriach, czyli przedszkole w Lubszy oraz szkoła w Kościerzycach. Okolicznościowe dyplomy oraz symboliczne czeki wręczył przedstawicielom zwycięskich placówek wójt Bogusław Gąsiorowski.

Drugie miejsce wśród szkół przypadło szkole w Lubszy, a trzecie – ex aequo placówkom z Mąkoszyc oraz Czepielowic. Natomiast wśród przedszkolaków drudzy byli młodzi artyści z Mąkoszyc, natomiast trzecią pozycję zajęły ex aequo placówki z Kościerzyc i Pisarzowic.

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody pieniężne.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli był Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy oraz Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Lubszy.

Polecamy

Polecane serwisy internetowe.