Placówka edukacyjna w Mąkoszycach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy będą mogli zrealizować kolejne projekty na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży. Wszystko za sprawą grantów przyznanych przez Fundację Gobarto.

Data publikacji:

10 000 zł dla GOK-u oraz 15 000 zł dla szkoły w Mąkoszycach. To dofinansowania, dzięki którym zrealizowane zostaną dwa zadania. Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy przygotuje dla dzieci i młodzieży warsztaty edukacyjne, natomiast szkoła w Mąkoszycach poprowadzi dla uczniów atrakcyjne zajęcia muzyczno – ruchowe.
• „Projekty, które w ramach grantów zostaną sfinansowane, reprezentują różnorodne obszary, od edukacji artystycznej po propagowanie zdrowego trybu życia przez sport. To właśnie ta różnorodność w podejściu do wsparcia społeczności lokalnych sprawia, że jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy wesprzeć te ważne inicjatywy” – mówi Anna Dziedzic, prezes Fundacji Gobarto.
• „Nasz projekt zakłada rozwijanie umiejętności społecznych, kształtowanie umiejętności osobistych, aktywne spędzanie czasu w lokalnym środowisku, odkrywanie pasji i talentów oraz integrację z lokalną społecznością. Dzięki temu wsparciu będziemy mogli jeszcze skuteczniej wspierać rozwój naszych uczniów i tworzyć dla nich inspirujące środowisko edukacyjne” – tłumaczy Krystyna Ślusarek, dyrektor Publicznej Szkoły w Mąkoszycach.
• „Inwestycje w rozwój edukacyjny są kluczowe dla przyszłości naszej społeczności. Dzięki współpracy z Fundacją Gobarto mamy szansę stworzyć warunki, które umożliwią dzieciom i młodzieży rozwijanie swoich umiejętności oraz odkrywanie swojego potencjału” – podsumowuje Bogusław Gąsiorowski, wójt Gminy Lubsza.

Podpisanie umowy na przyznanie grantów finansowych odbyło się 30. stycznia br. w Domu Ludowym w Lubszy. Jak zapewnia prezes Fundacji Gobarto – pierwsza edycja programu grantowego, to początek długofalowej akcji wspierania społecznych inicjatyw lokalnych.

Polecamy

Polecane serwisy internetowe.