Projekt „Kultura u Seniora – kalejdoskop działań” rozpoczęty

Data publikacji:

Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy rozpoczął realizację projektu „Kultura u Seniora – kalejdoskop działań”. Jest on prowadzony dzięki finansowemu wsparciu Fundacji PZU.
W przedsięwzięciu bierze udział stu mieszkańców gminy Lubsza. Każdy z nich otrzymał do domu (dzięki współpracy z sołtysami oraz druhami Ochotniczej Straży Pożarnej pomagającymi w dystrybucji) bezpłatne pakiety zawierające różnorodne materiały plastyczne. Zadaniem Seniorów będzie wykonywanie co miesiąc określonych prac – na bazie instrukcji przygotowanych przez instruktorki GOK-u. Będą mieli również możliwość wzięcia udziału w warsztatach z fizjoterapeutą, dietetykiem, psychologiem, czy leśnikiem.
Projekt „Kultura u Seniora – kalejdoskop działań” potrwa do listopada br., a podczas uroczystego zakończenia jego uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Celem przedsięwzięcia jest urozmaicenie dnia powszedniego przebywających w domach osób starszych, przeciwdziałanie ich samotności i braku zajęć dodatkowych.
Tegoroczny projekt jest owocem dotychczasowej współpracy GOK-u w Lubszy z Fundacją PZU. W 2021 r. realizowane było bowiem zadanie pn. „Kultura u Seniora”, w którym wzięło udział 50 mieszkańców gminy Lubsza. Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, stąd decyzja o jego kolejnej edycji, dla dwukrotnie większej liczby Seniorów.

 

Polecamy

Polecane serwisy internetowe.