Seniorzy w Mąkoszycach

Data publikacji:

Kolejne tegoroczne Dni Seniora gminy Lubsza odbyły się 22 października br. w świetlicy wiejskiej w Mąkoszycach. W uroczystości udział wzięli najstarsi mieszkańcy Mąkoszyc, Nowego Światu, Tarnowca, Rogalic, Roszkowic, Raciszowa i Borucic.
Zebranych przywitał Bogusław Gąsiorowski, wójt gminy Lubsza. – Cieszę się, że widzimy się w tak licznym gronie – mówił. – Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się już w obecnie powstającej nowej świetlicy w Mąkoszycach.
Seniorzy ochoczo bawili się w takt muzyki wykonywanej przez artystów Gminnego Ośrodku Kultury w Lubszy – Anety Staniszewskiej i Jana Sowy. Podczas uroczystości był oczywiście poczęstunek oraz tradycyjne wręczenia przez wójta drobnych upominków najstarszej seniorce i najstarszemu seniorowi spośród wszystkich obecnych na uroczystości.
Dni Seniora organizowane przez lubszański GOK odbywają się w sześciu miejscowościach i zapraszani są na nie wszyscy mieszkańcy gminy Lubsza mający powyżej 65 lat (łącznie blisko 1.800 osób). Tegoroczne uroczystości miały miejsce w Kościerzycach, Czepielowicach, Michałowicach i Mąkoszycach. Kolejne odbędą się w Szydłowicach i Lubszy.

Polecamy

Polecane serwisy internetowe.