Spotkania seniorów w ramach projektu ,,Kultura u Seniora – działamy razem”.

Data publikacji:

Czerwiec i lipiec dla uczestników projektu ,,Kultura u Seniora – działamy razem” to miesiące obfitujące w wiele różnorodnych i interesujących spotkań i warsztatów. Jednym z nich były warsztaty artystyczne zrealizowane w świetlicy w Dobrzyniu 18 lipca. Tematem przewodnim zajęć było wykonanie dekoracyjnych koszyków przy użyciu drewnianych elementów przeplatanych sznurkami. Przygotowane przez seniorów piękne kosze zostały udekorowane kwiatami z krepiny. W tym celu Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy zorganizował szereg spotkań warsztatowych w świetlicach wiejskich specjalnie dedykowanych dla uczestników w/w projektu aby przygotować kwiaty do koszy. Wykonywanie kwiatów, przeplatanie sznurków umożliwiło seniorom poprawę ruchomości dłoni, wyciszyło i uspokoiło podczas pracy.
Niektórzy seniorzy biorący udział w projekcie pochwalili się już obrazami malowanymi punktami, które przygotowywali od maja w swoich domach. Przy pracach tych w wielu przypadkach zaangażowały się też wnuczęta, co pozwoliło wspólnie spędzić czas. Wszystkie arcydzieła uczestników projektu zobaczymy w styczniu na wernisażu prac w GOK w Lubszy.
Kolejne działanie projektowe to edukacyjne i praktyczne warsztaty dietetyczne o tematyce zdrowotnych koktajli. Spotkania z seniorami odbyły się 27 lipca w świetlicach w Lubiczu i Czepielowicach. Pani dietetyk Aleksandra Terlecka specjalnie opracowała prezentację prozdrowotną dla seniorów, a także przygotowała pyszne koktajle. W tym dniu uczestnicy skierowali wiele pytań do prowadzącej, która udzielała wyczerpujących porad i odpowiedzi. Seniorzy aktywnie uczestniczyli w całej prelekcji, a na koniec mieli okazję degustować koktajle oraz otrzymali przepisy i ulotki z informacjami o diecie seniora.
Dalsze działania projektowe, które będą realizowane w najbliższym czasie to warsztaty fitness z elementami fizjoterapii, spotkanie z psychologiem, warsztaty pierwszej pomocy oraz spotkanie z leśnikiem. Na jesienne i zimowe wieczory zaplanowane są kolejne warsztaty artystyczne, spotkania w bibliotece oraz seans filmowy w kinie.
Projekt „Kultura u Seniora – działamy razem” potrwa do stycznia przyszłego roku, a podczas uroczystego zakończenia jego uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Kolejna edycja projektu ,,Kultura u Seniora – działamy razem” jest sfinansowana przez Fundację PZU. Opiekunem i realizatorem projektu jest Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy.

Polecamy

Polecane serwisy internetowe.